Lyžařská bouda Horní Světlá


Přejdi na obsah

Kam za turistikou

Charakteristickým prvkem Lužických hor je rozmanitá lidová architektura. Na území hor se zachovaly zříceniny několika hradů, z nichž nejznámější je Tolštejn, Kamenický hrad s vestavěnou rozhlednou, z hradů Milštejna, Fredevaldu a Starého Falkenburka zůstaly jen chudé zbytky zdiva. Pro oko jsou také zajímavé skalní útvary ( Bílé kameny, Pustý zámek, Zlatý vrch, Dutý kámen a Panská skála, dobře známá jako "Varhany") nebo Ledová jeskyně u Naděje. Nádherné rozhledy jsou z vrcholů Klíče, Luže, Hvozdu a Jedlové.
Zajímavé památky najdeme i v podhorských městečkách, zejména v Jablonném v Podještědí (barokní chrám sv. Vavřince od J. L. Hildebrandta) a nedaleký zámek Lemberk a v České Kamenici (kostel sv. Jakuba a poutní kaple Panny Marie). Zajímavý je i hornický Jiřetín pod Jedlovou s Křížovou horou nebo Chřibská s nejstarší dosud fungující sklárnou v Evropě.

V blízkém Německu najdeme asi největší turistickou atrakcí Žitavských hor a jednou z nejvýznamnějších památek Horní Lužice romantickou zříceninu hradu a kláštera Oybin

ZDE si můžete stáhnout průvodce Českosaským Švýcarskem
(na tomto webu najdete mnoho zajímavých informací o regionu)
ZDE najdete průvodce Horní Světlou a okolím, díky kterému si můžete naplánovat pěší nabo cyklistickou tůru.
ZDE je průvodce památkami a zajímavostmi v okruhu 20 km
ZDE najdete interaktivní mapu okolí
(Máte-li tipy na další zajímavá místa, která by si zasloužila přidat do interaktivní mapy, napište mi prosím mail)

TOPlist

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku